نیروی متخصص در فدرال کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص 

برنامه مهاجرتی نیروهای متخصص فدرال کانادا از ابتدای سال 2015 با روش جدید Express Entry اقدام به اخذ نیرو مینماید.
این روش مهاجرتی شامل 2 مرحله می شود.

1- در مرحله اول متقاضیان بصورت آنلاین پروفایلی برای خود ایجاد مینمایند. در این پروفایل اطلاعاتی به شرح زیر اظهار میگردد:

• سطح و رشته تحصیلی
• سوابق کاری
• مهارت ها
• توانایی در زبان های انگلیسی یا فرانسه
• پيشنهاد كار از يك كارفرماي كانادايي (در صورت داشتن)
• انتخاب شدن از يك استان در كانادا

مزیت این روش بررسی این است که در این مرحله هیچ محدودیت ظرفیتی وجود ندارد و متقاضيان به مشاغل خاصي محدود نمي شوند.

اگر متقاضی طبق سیستم امتیازبندی دانلود فایل (حداقل یک سال سابقه کار در زمینه لیست مشاغل دانلود فایل الزامی میباشد) حداقل امتیازات را داشته باشد، به عنوان"کاندید" انتخاب می شود و نامه invitation دریافت میکند و پس از آن (در مرحله دوم) درخواست خود را در اداره مهاجرت ثبت مینماید.
متقاضیانی که پیشنهاد کار ندارند و یا انتخاب ایالتی نشده اند ، باید درEmployment and Social Development Canada’s (ESDC) Job Bank ثبت نام نمایند تا بتوانند با کارفرماهای کانادایی در ارتباط باشند.
برای اقدام طبق این روش مهاجرتی داشتن Job Offer از كارفرمای كانادايی و يا منتخب ایالتی شدن در كانادا الزامی نیست ولی داشتن اين موارد می تواند در تسریع پروسه مهاجرت و اخذ ویزا موثر باشد. به همين دلیل دولت كانادا اين امکان را به متقاضيان داده است كه با كارفرمايان كانادايي در ارتباط باشند.
در مرحله دوم از بین افرادی که "کاندید" شده اند، افرادی که بالاترین توانایی را داشته باشند (براساس سیستم امتیازبندی CRS)، دعوت می شوند که برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.
افرادی که دعوت می شوند، 60 روز فرصت دارند که مدارک مورد نیاز را (مدارك تحصيلي و ...) جهت اخذ اقامت دائم کانادا ارسال نمایند.

2- این سیستم امتیازبندیComprehensive Ranking System (CRS)، حداکثر 1200 امتیاز داشته و شامل فاکتورهایی چون موارد زیر می شود:

• داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی (600 امتیاز)
• منتخب شدن از یک استان در كانادا (600 امتیاز)
• مواردی چون سن، تحصیلات و ...

متقاضی از 2 مورد اول فقط امتیاز یکی را می تواند اخذ نماید (حداکثر 600 امتیاز)
در این سیستم امتیازبندی، بسته به مجرد و یا متاهل بودن متقاضی، نحوه امتیازبندی تغییر می کند.
دانلود سیستم امتیازبندی CRS دانلود فایل

افرادی که "کاندید" می شوند ولی از آنها دعوت به عمل نمی آید، تا 12 ماه سوابقشان در دسترس اداره مهاجرت کانادا قرار می گیرد. اگر در این 12 ماه دعوتی از آنها به عمل نیاید، باید درخواست مجدد ارسال نمایند.
ضمنا، متقاضي مي تواند در اين 12 ماه سوابق خود را نيز تقويت ببخشد، به عنوان مثال اگر متقاضي نمره زبان بالاتری اخذ كرد، مي تواند سوابق خود را به روز كند.

جهت امکان سنجی و بررسی شرایط خود با مشاورین مجرب ما تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی آنلاین پر کنید.

اطلاعات تماس

درباره شرکت

    موسسه بین المللی کارت سبز فرتاک اندیشان با نام تجاری GreenCard (گرین کارت) در زمینه های: مشاوره ‌ و خدمات اعزام دانشجو و نیروی کار به خارج از کشور، مشاوره امور مهاجرت و اخذ اقامت به روشهای مختلف از قبیل: سرمایه گذاری، ثبت شرکت، خرید ملک، اخذ شهروندی و پاسپورت و... و هم چنین در زمینه برگزاری کلاسهای آموزشی زبان های خارجی

    بیشتر بدانید